Seminaras Palangoje 2010 rugsėjo mėn. 24-26 d.

Paskutinį 2010 metų rugsėjo savaitgalį į Palangos karininkų ramovę  susirinko kariai veteranai iš aštuonių miestų ir miestelių – Vilniaus, Kauno, Tauragės, Alytaus, Širvintų, Šilalės, Kvedernos ir Varėnos.

 

Rugsėjo mėnesį kariai veteranai Palangoje renkasi ne pirmą kartą, bet šis susirinkimas buvo ypatingas tuo, kad Palangos bažnyčioje buvo pašventinta Karių veteranų asociacijos vėliava, priimti nauji nariai ir įteikti asociacijos nariams nario pažymėjimai, bei pasveikinti 2010 metų jubiliatai.

 

Sekančią dieną vyko asociacijos visuotinis susirinkimas, kurio metu be asociaciją liečiančių klausimų buvo aptarti ir mūsų valstybei aktualūs klausimai.

Susirinkimas nusprendė kreiptis į Lietuvos Respublikos vyriausiąją ginkluotųjų pajėgų vadą Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, Premjerą Andrių Kubilių ir Krašto apsaugos ministrę Rasą Juknevičienę prašydami:

 

 

  1. Peržiūrėti ir panaikinti galiojančias privilegijas.
  2. Pozityviai spręsti kariams sumažintų pensijų grąžinimą ir indeksavimą.
  3. Grąžinti privalomą jaunuolių tarnybą krašto apsaugoje.
  4. Skirti 2011 metų biudžete 2 % BVP dydžio finansavimą Krašto apsaugai, kaip pasižadėta stojant į NATO.
  5. Prisiminti, nepelnytai pamirštus, pirmuosius 1990-1993 metų karius savanorius.
     

Veteranai aplankė Grafų Oginskių muziejų Rietave ir susipažino su be galo įdomia ir sudėtinga Oginskių šeimos istorija, kurią su užsidegimu ir didžiule meile, susirinkusius supažindino Muziejaus direktorius Vytautas Rutkauskas.

Susitikimu liko patenkinti ne tik kariai veteranai, bet ir jų žmonos, nes į namus grįžo gerai pailsėję, daug naujo sužinoję ir pasilepinę prie jūros paskutiniais rudens saulės spinduliais.